Ruošiame automobilį žiemai: ko nepražiopsoti?

parašė , 2018-11-16 09:38

Norint, kad automobilio techninė būklė būtų puiki, d1s xenon kaina neturėtų gąsdinti. Už gerą dalyką reikia mokėti. O artinantis žiemai automobilį būtina paruošti viskam, taip pat ir sunkioms klimato sąlygoms. Taigi, ruošiame automobilį žiemai: nuo pradžių.

Tvarkingos automobilių šviesos

Xenon šviesaNors galbūt tai neatrodo kaip pirmo būtinumo klausimas, tačiau tokios šviesos kaip 5dv 008 290-00 ar panašios visgi yra tai, kas būtinai turi būti pakeičiama ir sutvarkoma, jeigu deramai neveikia. Žiemą tamsa apgaubia mūsų kraštus, ir tenka ir į darbą, ir iš jo važiuoti sutemus, nes kitu metu šviesa pasiekia mus jau vidury dienos. Taigi, tvarkingos automobilių šviesos gali šiek tiek pagerinti važiavimo sąlygas. Reikia, kad gerai veiktų artimieji, tolimieji žibintai, visos gabaritinės, posūkių, avarinės ir kitos šviesos. Verta pagalvoti ir apie rūko žibintą, kadangi kaip tik tokiu metu jis galėtų padėti labiausiai, nes jis tinka ne tik esant rūkui, bet ir esant blogam matomumui dėl sniego.

Pakeistos ir kokybiškos padangos

Ką reglamentuoja Ket, į tą žmonės reaguoja labiausiai. Tad turbūt žinote, kad turi būti pakeistos padangos iki lapkričio 10 dienos į žiemines, gali būti ir šipuotos, tačiau apie tai reikia pranešti specialiu lipduku. Taigi, kokybiškos padangos turėtų atsirasti ant jūsų automobilio, ir jų protektoriaus gylis privalėtų būti ne mažesnis kaip 3 centimetrai. Taip pat svarbu, kad padangos būtų tinkamos jūsų automobiliui ir gerai primontuotos. Jeigu patys nemokate to padaryti, tegul montuoja meistrai, kurie moka.

Stabdžiai

Dar vienas esminis, labai svarbus elementas norintiems važiuoti – tai stabdžiai. Reikia užtikrinti, kad viskas gerai su pakaba, su stabdžių diskais ir trinkelėmis, kad gerai veikia ir darbinis ir rankinis stabdis. Žiemą kelias bus itin slidus, kartais gal teks važiuoti ir nepabarstytu keliu. Tam itin svarbu turėti veikiantį ABS (automatinė stabdžių blokavimo sistemą). Kad būtų lemiamu momentu sumažinamas slydimas. Aišku, pagal KET, jeigu sugedęs vairas arba stabdžiai, apskritai negalima važinėti nei vasarą, nei žiemą, reikia keliauti į servisą ir ten tvarkytis.

Ratų suvedimas, balansavimas, važiuoklė

Vertėtų per žiemą atlikti pilnesnę techninę apžiūrą, įsitikinti, kad viskas gerai su ratų suvedimu, kad visa važiuoklė veikia, nebarška, kad jokių problemų variklyje su kuro padavimu, aušinimu, tepalu. Šildymas, kondicionavimas – tai ir tinkamo variklio darbo simptomas, ir kartu reikalingos sąlygos norint važiuoti šaltuoju metų laiku.

Rašyti komentarą