Kai sugenda džiovyklė: didžiausios problemos

parašė , 2018-11-29 18:01

Neretai džiovyklių remontas Vilniuje reikalingas dėl tų pačių gedimų, dėl kurių meistrus į namus kviečiasi ir kiti gyventojai. Kokios tai problemos, su kuriomis nuolat susiduria ir gyventojai, ir meistrai?

Leidžia ant grindų vandenį

DžiovyklėsVienas nemaloniausių džiovyklės gedimų, kuris dar ir gali priversti apmokėti kam nors padarytas išlaidas dėl sugadintų grindų ar lubų: tai vandens leidimas. Ne paslaptis, kad tas pats kartais nutinka ir su skalbimo mašinomis, kuomet po skalbimo yra leidžiamas vanduo. Tada sunku pasakyti, ar čia šlanga kiaura, ar kas yra atsitikę. Tačiau po džiovykle ar skalbykle telkšanti bala – labai nemalonus dalykas. Jeigu neseniai sudėta grindų danga, jeigu ji ne itin atspari drėgmei, gali netrukus būti nemalonūs padariniai. Pavyzdžiui, į tam tikras pūsles gali susimesti PVC danga, taip pat gali būti ir tokių problemų, kad gali net supūti, supelyti grindys. Ypač, jeigu vandens praleidimas iš džiovyklės buvo toks nedidelis, kad liko jis beveik nepastebėtas. Tuomet tikrai yra labai didelės problemos. Dar liūdniau, jeigu gyvenate daugiabutyje, o po jumis kaimynai, ir šio gedimo metu jie yra užliejami. Žinoma, džiovyklėje išmetamo vandens yra mažiau nei skalbimo mašinoje, bet tai vis tiek nemalonus ir negeras procesas.

Neįsijungia

Galima sakyti, pats paprasčiausias, tačiau kartu ir pats sudėtingiausias gedimas: kai skalbyklė išvis neįsijungia. Viena vertus, gedimą labai lengva aptikti, nes skalbyklei neįsijungus, jūs išvis negalėsite skalbti. Kita vertus, meistrui tokį gedimą spręsti gali tekti ilgiau, nes tenka patikrinti nemažai įvairių dalių, kad paaiškėtų, kurioje grandyje slypi gedimas. O kartais jis gali būti net ne džiovyklėje, o pavyzdžiui maitinimo bloke (rozetėje).

Neišpila vandens

Jeigu džiovyklė neišpila vandens, tai ji tiesiog, galima sakyti, niekaip neatlieka savo funkcijos. Bergždžiai naudoja elektrą ir jūsų laiką, tačiau skalbiniai ir toliau mirksta savo sultyse (vandenyje). Būtina tada kreiptis į meistrą, kad jis sutvarkyti problemą, rastų gedimą ir jį pašalintų.

Džiovina, bet nesisuka būgnas

Kas dar atsitinka su džiovykle nemalonaus? Būna visko, tačiau dažnas reiškinys: kuomet yra džiovinama, vyksta kažkas, pypia, šviečia, bet nesisuka būgnas. Tada džiovyklė gali ir perkaisti, gali pasklisti svilėsių kvapas, dūmai. Būkite atsargūs, tai visgi elektrinis mechaninis prietaisas, kuriame esant netolygiam gedimui ir susilietus atviriems laidams su vandeniu (kurio džiovyklėje yra), gali kilti katastrofa. Apskritai, jeigu džiovinate gana prastos būklės džiovykle, kuri dažnai genda, geriau tokius dalykus daryti tik tada, kai esate namuose ir galite suvaldyti visas rizikas.

Rašyti komentarą