Kada geriausia pjauti žolę

parašė , 2018-06-15 20:10

Jei norite tvarkingos ir gražios vejos, https://parkutechnika.lt/benzinines-zoliapjoves jums gali padėti pasiekti šį tikslą. Gera technika leidžia patogiau, smagiau ir efektyviau užtikrinti tinkamą žolės nupjovimą. Tačiau nepamirškite ir to, kad reikia žinoti, kada ir kaip pjauti žolę.

Kokio ilgio turi būti žolė prieš pjaunant

Gražus sodasKažin ar žolę užsiauginsite tokia didelę ir storą, kad jai pjauti prireiks grandininio pjūklo https://parkutechnika.lt/grandininiai-pjuklai. Nebent atsikraustysite į visiškai apleistą sodybą ir pirmiausiai čia darydami tvarką, norėsite išpjauti visokius krūmus, krūmynus ir medžius, stagarus. Kurie, žinoma, labai kenktų žoliapjovei, jeigu pjautumėte žolę jų nepašalinus. O kokio ilgio žolė turi būti, kuomet nutariate ją pjauti? Tai jūsų sprendimas ir galite daryti beveik kaip norite. Pavyzdžiui, žolė gali siekti čiurnas, arba virš jų. Arba kokį nors sutartinį namo ar medžio elementą. Kiti žmonės tiesiog iš akies žiūri, kaip jiems gražiau. Kartais laukia kol, pavyzdžiui, nužydės gėlės. Be to, žolė prieš pjaunant turi būti tokio ilgio, kiek yra leistina žoliapjovės instrukcijose. Visada turite pasižiūrėti, kas yra parašyta instrukcijoje, nes tai gali nulemti, kaip apskritai ilgai naudositės tuo daiktu.

Lietus ir sausra

Yra dvi kritinės meteorologinės sąlygos, į kurias reikia atsižvelgti, norint pjauti žolę. Pirmiausia: lietus. Negerai ir negalima pjauti žolės, jeigu žolė šlapia arba labai šlapia. Reikia leisti jai būti apysausei, tik tuomet galėsite pjauti. Ir kitas dalykas: kaitra. Jeigu mėnesį nelyja, augalai ima tiesiog išdegti. Sulėtėja žolės augimas. Jeigu ji dar buvo šiek tiek paaugusi, verta palikti nepjautą, kitaip nupjovus, tai, kas buvo anksčiau apačioje, irgi visiškai išdegs. Aukštesnis žolės sluoksnis suteikia bent šiokią tokią užuovėją, todėl palaukite, kol susitvarkys orai ir pjaukite apie pietus, kada žolė sausa, bet ne sausros metu.

Kaimynų aspektas

Dar vienas aspektas, apie kurį reikėtų pagalvoti pjaunant žolę – tai kaimynystė. Kai kuriose sodų bendrijose žmonės susitaria tarpusavyje, kuriuo metu pjaus žolę, kuriuo to nedarys, o kartais tiesiog skelbiama žolės pjovimo popietė ir visi kaip gali apsitvarko savo žolynus. Tai labai suprantama ir labai naudinga, mat tuomet triukšmas skamba, gaudžia vienu metu, o vėliau galima tiesiog mėgautis žole. Nemalonu, kai tarpusavyje besipykstantys kaimynai nuolatos vienas kitą erzina ir pjauna žolę beveik visą laiką. Tad bent su artimiausiais kaimynais visuomet galite pasitarti ir nutarti, kuriuo metu geriau pjauti žolę, kad burzgimas vėliau neerzintų visą dieną ir būtų galima bent šiek tiek pailsėti tyloje.

Rašyti komentarą